Saniyeler İçinde Yapışkanlı Tutturma
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Saniyeler İçinde Yapışkanlı Tutturma

ONSERT®, bağlantı elemanlarının ışıkla sertleşen yapıştırıcılar kullanılarak performans kaybı olmadan hızlı bir şekilde birleştirilmesidir.

Böllhoff  yeni bir teknoloji geliştirdi: ONSERT®. Böllhoff ve DELO’nın ortaklaşa geliştirdiği bir çalışma. Bir tarafta, bağlantı elemanı ve montaj uzmanı Böllhoff, diğer tarafta yapıştırıcı uzmanı DELO. Şeffaf/yarısaydam plastikten yapılma diş takviyeli veya diş takviyesiz bağlantı elemanları ışıkla kuruyan yapıştırıcı ile sabitlenebiliyor. DELO-PHOTOBOND ve DELO-DUALBOND yapıştırıcılar öncelikli olarak kullanılmaktadır. Bunlar, ışıkla kuruyan bir ve iki bileşenli akrilatlardır.
 
Yapıştırıcı, daha sonradan komponentin yüzeyiyle birleştirilecek ayağa uygulanır. Yapışkan tabakanın kalınlığı aralayıcılarla düzenlenir ve genellikle 0.1 ile 0.2 mm arasında değişir. Bu yöntemin hızı özellikle etkileyici. Bir LED ile kurutma yaklaşık 4 saniye sürer. Bu süreç tamamen otomatikleştirilebilir. Birleşim hemen yüklenebilir.
 
Bu yüzey ve komponent dostu sabitleme teknolojisi, örneğin, başka komponentlerle kompozit malzemeleri birleştirmede kullanılabilir. Malzeme esnekliği yüksektir ve dinamik kuvvetlere karşı direnç iyidir. Yapıştırıcı ile tutturma basit bir işlemdir, böylece verimli bir otomasyon ve yüksek çevrim süreleri elde edilebilir. Sonuç olarak, kullanıcı endüstriyel sürece entegre edilebilen ekonomik yapıştırma işleminden birçok farklı şekilde faydalanır ki bu, sözkonusu yenilikçi birleştirme yönteminin geliştirilmesindeki ana odak noktası olmuştur.