Boker’den Özel D & C Rondelalar
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Boker’den Özel D & C Rondelalar

Hassas metal kalıp, rondela, ara parça ve şim üreticisi olan Boker, uygulamaya özel D-rondelaların önde gelen baskı üreticisidir.
D-rondela adını, OD, ID veya ikisinin bir kombinasyonu üzerinde düz bir kenara sahip olarak oluşan “D” şeklinden alır. D-rondela düz bir yatak yüzeyi sağlar ve yükleri dağıtmak ve ayrıca rondelanın uygulamada dönmesini önlemek için bir cıvata başı ve/veya somun altında kullanılır. Genellikle, düz bir yüzeye veya girintili bir deliğe bakan rondelanın düz kenarıyla monte edilirler.
Birçok uygulama D-rondela gerektirir ve otomotiv, denizcilik, havacılık, medikal gibi sayısız birçok endüstride kullanılmaktadır. Satış Müdür Yardımcısı Chuck Kersey, “Klipsli rondela olarak da adlandırılan D-rondela genellikle alan sınırlamalarının düz yuvarlak rondela kullanımına izin vermediği ve montaj sabitlemenin gerekli olduğu uygulamalarda kullanılır” dedi.
Boker’den Özel Yapım C-Rondela
Hassas metal presleme, rondela, ara parça ve şim üreticisi Boker, müşterilerine çok çeşitli özel yapım C-rondela sunuyor. C-rondela, adını bağlantı elemanını tamamen yerinden sökmeden rondelayı çıkarmayı, değiştirmeyi ya da takmayı sağlayacak şekilde merkezden çevreye doğru bir yarık ile “C” şekline sahip olmasından alır. 
C-rondelalar, kısmen tamamlanmış bir montajda bir cıvata veya şaft üzerinde içeri  dışarı kaymak üzere tasarlanmıştır. Komponentleri yerinde tutmak için yivli bir şaft üzerinde bir tutucu olarak da kullanılabilirler.
C-rondelalar, düşük karbonlu çelik sac, çeşitli yay çelikleri, paslanmaz çelik, alüminyum, pirinç, bakır ve nikel gümüş dahil olmak üzere genellikle 2.000’den yaygın ve bulunması zor malzemelerde üretilebilir. Metal olmayan malzemeler arasında ABS, asetal, polyester, naylon, MD naylon, polikarbonat, fiber, polietilen ve çeşitli NEMA dereceli fenolikler bulunmaktadır.