topbanner


Dimac “X faktörlü” MCV_Suite

Hepimiz biliyoruz ki, birinden “X faktörlü” diye sözederken, o kişinin özel yetenekli olduğuna atıfta bulunuyoruz. Çoğu kez, bunu akıllı sistemler ve cihazlar için de kullanıyoruz.
 
Bu, bağlantı elemanlarının sıfır hata hedefine ulaşmasını destekleyici özellikteki yazılım ve donanım aygıtlarını içeren Dimac MCV Suite örneğinde de geçerli.
 
Yüksek Teknoloji Yazılım ve Simülasyon Faktörü
 
Kapsamlı Dimac dijital yaklaşım konsepti, tüm ürün zincirini kapsamakta olup, Fastener OEM’lerine ve son kullanıcılara somut faydalar sunarak, en üst kalitede derhal üretim yapabilmeyi mümkün kılmaktadır.
 
1. Ürün tasarımı
 
Yükseltilmiş Volume Plus sürümü, dövme işleminin ön kontrolüne yardımcı olan ve üreticinin, herhangi bir dövme parçanın üretim maliyetlerini öngörüp belirlemesine yardımcı olan bir yazılım paketidir.
 
Saniyeler içinde ve incelikli sezgiye dayalı bir kullanıcı arayüzü ile yazılım, ön şekillendirme pim hassas hacimlerinin ve geometrilerinin hesaplanmasına olanak sağlayarak, özel dişlerin işleneceği taslaklar için doğru çapları belirleyip karmaşık şekillendirmenin devamını yaratır.
 
CAD yazılımı ile simülasyon/validasyon paketlerini mükemmel bir şekilde bütünleştiren Volume Plus, ekstrüzyon oranları ve dövme limitleri, atık malzeme - kırpma veya delme işlemleri varsa - ve deliklerin, girintilerin, halkaların, kaburgaların vb. doğru tanımlamalarını yapmakla kalmayıp, çok çeşitli standart olmayan karmaşık şekilli komponentlerin hacim ve ağırlıkları ile ilgili temel göstergeleri veriyor. 
 
2. Ürün planlama ve optimizasyonu. 
 
Entegre otomasyon komponentli ağ üzerinden bağlantı sayesinde MCV_Plant, üretim sürecinde çalışan otomatik kontrol ve ayıklama makinelerinin tüm gerçek zamanlı verilerini sağlayarak kalite işleminin uzaktan kontrolüne olanak sağlar.
 
Masaüstündeki simgeye tıklayarak, her bir makinedeki ayıklama işini, OK/NOK parçalarının sayısını, çıktı oranıyla istatistik raporlarını, hemen görebilir ve ekranda uzaktan görüntüleyebilirsiniz. Nihai olarak, süpervizör için masaüstünde her türlü alarm veya uyarı mesajı vurgulanır.
 
MCV_Plant, değer zincirinin tamamına geri bildirim vererek gerçek dünyada üretim kalite sürecinin sürekli optimizasyonu için tamamen kapalı bir karar verme çemberi yaratır.

 
3. Hizmette Yeni Teknolojiler

%100 kalite kontrol teknolojisinde devrim yaratarak bir adım önde olmayı hedefleyen Dimac, Acty ile desteklenen Artırılmış Gerçeklik hizmeti Uygulamasını ekleyerek kendi DRAlarını (Dimac Uzaktan Yardım) daha da geliştirmektedir. Özellikle müşterilere yardım için tasarlanan bu yeni uygulama, Dimac makinelerinde uzaktan sorun gidermek için geliştirilmiştir. Müşterinin mekânına herhangi bir müdahaleden önce Dimac, artırılmış gerçeklik ortamında canlı bir kamera sohbeti başlatıp herhangi bir sorunun kaynağını tanımlamada ve sorun gidermede operatörleri destekleyebiliyor.

 
Bu, herhangi bir arıza süresini düzene sokarak ve azaltarak makine döngüsünün yeniden başlatılmasını kolaylaştırıp hızlandırmak suretiyle maliyeti azaltmak demektir.
 
Güvenilir SPC Kontrol Donanım Faktörü
 
SPC-ROBOT, özellikle test verimini optimize etmek için otomasyon ve son robot teknolojisi ile tasarlanmış olup, dökülmeyi minimize edip genel test maliyetini ve harcanan zamanı azaltacak şekilde bağlantı elemanı imalat sürecini destekleyecek şekilde Dimac makine ürün grubunu genişleten yeni seridir. 
 
Mobil, çoklu istasyon, kontrol ve veri toplama ünitesi SPC-ROBOT, parçaların temizlenmesi için bir antropomorfik COBOT, TURBOCLEAN istasyonu ve yüksek çözünürlüklü dijital kameralı bir optik ölçüm istasyonu ile donatılmıştır.
 
COBOT, operatörler, belirli aralıklarla yapılacak SPC kontrolü görevlerinden kurtulurken, laboratuvar personeli rutin işlerden kurtulur ve böylece daha karmaşık faaliyetler için kullanılabilir olarak üretim makinesi grubuna hizmet vermek için doğrudan atölyede konumlandırılabilir.
 
Çok Yönlü Paketleme Sistemi Faktörü
 
Dimac yeni nesil otomatik paketleme makinesi L-BOX, bağlantı elemanları ayıklama bölümlerinde çok yönlü bir kutulama ekipmanına olan artan talebe doğrudan cevaptır.
 
Orijinal modele dair tüm özellikleri bir araya getiren ve aşan bu 2018 serisi, revize edilmiş yerleşim düzeniyle daha akıllı ve daha pratiktir.
 
Kurulum, manuel ve otomatik komutlarla donatılmış sezgiye dayalı, kullanıcı dostu bir panel tarafından kontrol edilir. Bir konveyör bandı, boş kapları ayarlanabilir doldurma oluğunun altına getirirken, doldurulmuş kaplar, boşaltılmak üzere bir serbest silindir hattı üzerinden yerçekimi ile taşınır.
 
L-BOX, otomatik moda anahtarlı geçiş ile bir yamak kutulama döngüsü gerçekleştirmek için herhangi bir ana ayıklama ekipmanına takılabilir. Sensörler, kutu çarpışmalarını veya yanlış konteyner konumlandırmasını önlemek için takılmıştır, alarmlar, herhangi bir sorunun nereden (konveyör bandı ya da pnömatik silindirler gibi) geldiğini gösterir ve bu da, sorunu gidermeyi çok basit hale getirir.
 
Sonuç olarak, Dimac MCV_Suite X faktörü…
 
Özetle, mekanik, elektronik ve yazılımla birlikte yüksek teknoloji, güvenilirlik, çok yönlülük, kalite, Dimac MCVx faktörünün ayrılmaz parçalarıdır. Sonuç olarak, gerçek kaliteden ödün vermeden mükemmeliyeti amaçlayan firmayı, bağlantı elemanı muayene ve ayıklama segmentinde benzersiz kılar.
 

Tarih : 10.12.2018