topbanner


Berardi ;“Hizmet tutkudur, tutku ise profesyonellik”

Planlı bir büyüme mantığında, Berardi Bullonerie, 4.0 endüstrisindeki coşkunluğa kurumsal faaliyette edindiği yüz yıllık deneyimin eşlik etmesi gerektiğinin bilinciyle geleceğe bakıyor.

Omuzlarında yüzyıllık bir çalışma ve hala yenilik yapmak için büyük bir istek. İlk 100 yılına yaklaşırken, Berardi Bullonerie halen, büyümeye devam etmek isteyen gençlere özgü bir heves sergiliyor. Ve “olgun” yaşta, pazarını genişletmek için ileriye bakmaya devam ediyor. Şirket ikili bir strateji izliyor: Girişimci hanedanlığının dördüncü kuşağı Başkan Giovanni Berardi, “bir hizmet sağlayıcı olarak kendimizi daha da doğrulatmak ve bir ortak şirket olarak projenin tamamlanmasına aktif olarak katkıda bulunmak”, diye açıklıyor.
 
Rakamlar da bunun kanıtı: bir yıl önce açılan Castel Guelfo (BO)’daki modern genel merkez, İtalya’nın tamamını kapsamak üzere 12 depo ve iki iştiraki (Vibolt ve Vitman), yanı sıra yurtdışında iki ofis (Fas ve Hırvatistan’da) ile Berardi Bullonerie, 150.000 adet ürün, 45.000 adet stok, yılda 3,5 milyardan fazla parça ve 2018’de 70 milyon Euro’ya ulaşan bir ciroya sahiptir. “2000’li yılların başında başlattığımız bu inovasyon sürecine, stoklara yeni kalemlerin eklenmesi ve müşterilerin ihtiyaçlarını belirleme ve tahmin etme kapasitesine sahip entegre lojistik hizmeti ile devam ediyoruz,” diye ekleyen Başkan, “Teknolojik olarak gelişmiş çözümlerle yüksek kaliteli ürünler sunarak 7.000 müşterimiz için sadece tedarikçi değil, ortağız,” dedi.
 
Ürünler açısından, Berardi’nin tarihini yapmış olan geleneksel cıvata ve vidaların yanı sıra, yaylar, kelepçeler, mıknatıslar, işletim elemanları ve titreşim önleyici elemanlar, hidrolik ve pnömatik ve akışkan endüstriyel kaldırma aksesuarları, ile kişisel koruyucu ekipmanlar gibi yeni ürünler ekledik. Kısa süre önce, kablo rakorları, kablo destekleri, kapaklar, klipsler, somunlar, perçinler, ara parçalar ve kablo kelepçeleri de dahil olmak üzere yeni bir dizi endüstriyel plastik komponentleri envanterimize ekledik.


 
Berardi Bullonerie’nin Yalın Yönetim Müdür Yardımcısı Riccardo Leoni, sunduğumuz ürünlerin çeşitliliği, hedefin sadece ihtiyaçlara cevap verme olmayıp, “müşterilerimize uyum sağlamak, zamandan, enerjiden ve kaynaklardan tasarruf etme” entegre lojistik vizyonumuz ile destekleniyor açıklamasında bulundu. “Bu, geleneksel bir tedarikçinin vizyonu değil, kendilerini hizmet sağlayıcı olarak gören ve bir projeye katkıda bulunanların vizyonu”. Bu, doğrudan müşterinin iş süreçlerine, yapının, ihtiyaçların ve özelliklerin analiz edilmesine dayalı olduğundan kişiye özel bir hizmettir. “Bugüne kadar, iki özdeş olanı bulmakta zorlanacağınız yaklaşık 350 entegre lojistik hizmeti veriyoruz,” diye belirtiyor. 


 
Böylece, işlem operasyonları, çizelgeler ve döküman yönetimi her açıdan değerlendirilmektedir. “Amaç, “sıfır etki” hizmeti sunmaktır çünkü bir müşteriye yaklaşımımzda bireysel tedarike bakmıyoruz, verimliliği sağlamayı ve genişletmeyi, tamamında tasarruf etmeyi hedefliyoruz. 
 
Amacımız, satın alma ve depolama prosedürlerini kolaylaştırmak, malzemelerin belirlenmesini kolaylaştırmak, gereksiz işlemleri ortadan kaldırmak ve envanteri basitleştirmek, böylece farklı işletme sistemleriyle uyumlu elektronik dokümantasyon üzerinden yönetim departmanımızla çalışabilmemiz ve verimliliği elde etmek.” % 20/25 kadar tasarruf edebiliyoruz. 
 
Kanban felsefesi 4.0 endüstrisinde bir pratiğe dönüşmüştür: uygulamadan (Kanban-up) Easy Self 24’e, her şey sürekli bir üretim akışını sağlamak için kalibre edilir, aynı zamanda hızlı bir stok hizmeti ve hızlı yanıt sağlar.
 
Planlı bir büyüme mantığında, Berardi Bullonerie, 4.0 endüstrisindeki coşkunluğun yüz yıllık kurumsal faaliyette edindiği tecrübe ile bütünleşmesi gerektiğinin bilinciyle geleceğe bakıyor. 
 
Hizmet tutkudur ve tutku ise profesyonellik: Castel Guelfo şirketi için inovasyon kendi başına bir amaç değil, aynı zamanda Doğu Avrupa ve Kuzey Afrika’ya da yayılmayı hedeflerken İtalya’da kendini daha da güçlendirmek için günlük bir araçtır.
 

Tarih : 10.12.2018