Cıvata arzındaki yetersizlik Tokyo Olimpiyatları 2020'nin yapımını geciktiriyor | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

loader

Cıvata arzındaki yetersizlik Tokyo Olimpiyatları 2020'nin yapımını geciktiriyor

Cıvata sıkıntısının etkileri ülke genelinde hissedilmekte.
 
Yüksek binaların, köprülerin ve diğer çelik iskelet yapılarının yapımında kullanılan cıvata kıtlığı, cıvata üreticilerinin Tokyo merkez bölgesinin geliştirilmesi ve 2020 Tokyo Olimpiyatları ile Paralimpik Oyunlar için mekanları inşa etmedeki hızla artan talebi karşılamada başarısız olmaları ülke çapındaki bina projelerini geciktiriyor.
 
Hükümet acil olarak açığı gidermeye çalışıyor olsa da, sorun henüz çözülmüş değil.
 
Geçtiğimiz yılın yaz aylarından bu yana, bina inşaatlarında çelik kirişlerin bağlanması için yaygın olarak kullanılan yüksek dayanımlı cıvata sıkıntısı yaşanıyor.
 
Normal şartlar altında cıvata imalatçılarının 1½ ayda teslim ettiği yüksek dayanımlı cıvatanın teslimatının altı ayı bulduğu belirtiliyor.
 
Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı tarafından cıvataların mevcudiyeti konusunda sonbaharda yapılan ankete cevap veren 305 şirketin %83'ü eksikliğin inşaat projelerinin süresini etkilediğini söyledi.
 
Bakanlıklar ayrıca Güney Kore'den cıvata ithal etmeyi de düşünüyorlar, ancak üretim hacmi Japonya'daki açığı kapatmak için yeterli değil.
Bazı müteahhitler, parçaları emniyete almak için gerekenden fazla cıvata sipariş etmiş olabileceğinden, bakanlıklar müteahhitleri inşaat planlarına uygun siparişler verme yönünde uyarmayı planlıyorlar.