Fastener EurAsia Dergisi’nin | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

loader

Fastener POLAND Fuarından Oskarlık Bir Açılış

Fastener EurAsia Dergisi’nin de katıldığı ve bu yıl ilki düzenlenen Fastener Poland fuarı katılımcı ve ziyaretçi yoğunluğu ile göz doldurdu. Önümüzdeki seneden itibaren Fastener EurAsia Dergisi’nin Türkiye, G.Kore ve Japonya temsilciliğini de yapacağı fuar şimdiden Avrupa’nın gözde fastener fuarlarından biri olmaya en büyük adaydır.

Polonya Avrupa’nın önde gelen bağlantı imalatçılarından biridir, fakat bugüne kadar ekonominin inanılmaz derecede hızlı büyüyen bu sektörünün temsilcileri kendi adil ticaretlerine sahip değildi ki bu, uzun süredir bekledikleri bir şeydi. Yeni, özel ve benzersiz ticaret fuarı Targi w Krakowie, Elamed Media Group ile işbirliği yaparak sektör spesifik bir ticaret fuarı yarattı. Bağlantı Elemanı Uluslararası Ticaret Fuarı’nın ilki olan ve 28-30 Kasım 2017’de yapılan FASTENER POLAND, en talepkar ziyaretçilerin bile beklentilerini karşıladı. 
 
Herkes Evet Dedi!
 
ALLTRANS Sp. z o.o. satış müdürü Zbigniew Rybak, sergi izlenimleri sorulduğunda “kabul etmeliyim ki gelmemize ve FASTENER POLAND Ticaret Fuarı’nda kendimizi tanıtmamıza değdi”, dedi ve ekledi: “Etkinlik, sektör tarafından gerçekten iyi karşılandı. Katılımcı sayısı da bunu teyid ediyor.  En büyük avantajı, ürünlerimizle doğrudan ilgilenen ziyaretçilerin işbirliği için somut tekliflerle bize gelmesiydi.” 
 
ASMET satış lideri Łukasz Błaszczyk de cömert iltifatlarda bulundu.
 
“FASTENER POLAND Ticaret Fuarı çok ilginç bir etkinlik. Biz sadece deneme için, ilgi seviyesini görmek için gelmiştik, çok sayıda ziyaretçi ve katılımcının bulunması bizim için hoş bir sürpriz oldu. Ayrıca Ticaret Fuarı’nın organizasyonu oldukça iyiydi. Standlarla ya da park alanıyla ilgili hiç bir sorun yaşamadık. Belli ki organizatörler etkinliğin bir defaya mahsus olmasının ötesine geçmede iyi bir çalışma yapmışlar.”
 
İtalyan firması FAR S.r.l. ihracat müdürü Germano Iseppi gibi uluslararası katılımcılar da övgü dolu sözler söyledi. 
 
“Polonya’daki bir bağlantı elemanı teknolojisi ticaret fuarına ilk kez geliyoruz ve etkinliğin çok iyi organize edildiğini ve yönetildiğini söyleyebilirim. Sektörü bilen ziyaretçilerin ürünlerimizle ilgilendiğini görmekten memnunluk duyduk. Gelecek yıl Kraków’u tekrar ziyaret etmeyi umuyoruz.” 
 
Alman bağlantı elemanı firması IMS Verbindungstechnik GmbH & Co. ihracat müdürü Laura Giersch de benzer düşünceler ifade etti.
 
“Firmamızın tarihinde ilk kez Polonya’da bir ticaret fuarında sergi açtık. İzlenimlerimiz çok olumlu, ürünlerimize ilgi gayet iyiydi. Mevcut müşterimizle buluştuğumuz ve yenilerini edindiğimız böyle bir etkinlikte bulunmak, açıkçası, çok önemli. Çok iyi!”
 
Uluslararası Aktörler
 
%73’e varan oranda katılımcılar yabancı ülkelerden gelmiş olup, bunlar arasında Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, İspanya, Hollanda, Almanya, Slovakya, Slovenya, Tayvan, İngiltere, ABD, Türkiye ve İtalya bulunuyor. Ziyaretçi istatistikleri de oldukça etkileyici: FASTENER POLAND ve eşzamanlı ticaret fuarı olan EUROTOOL® makine aletleri ve hammadde işleme ticaret fuarı, metal işleme, otomotiv, doğramacılık, inşaat, mobilya ve diğer sektörleri temsil eden %26’sı dış ülkelerden olmak üzere 11 bin ziyaretçiyi ağırlamış bulunuyor. 
 
FASTENER POLAND Ticaret Fuarı’ndaki sunumlar arasında şunlar bulunuyor: en yeni endüstriyel bağlantı elemanı çözümleri, inşaat bağlantı elemanları, montaj ve kurulum sistemleri ile bağlantı elemanı teknolojileri ve depolama-dağıtım ekipmanları. Önemli bir diğer tamamlayıcı etkinlik ise, sektör profesyonellerinin, bağlantı elemanı ve özel aletlerin kullanım ve uygulamasındaki yenilikçi çözümleri sunduğu Bağlantı Elemanı Kongresi olmuştur. 
 
Oldukça Başarılı Bir Çıkış
 
FASTENER POLAND’ın ilkini özetleyen Targi w Krakowie başkanı Grażyna Grabowska, “ilk gününden itibaren katılımcılar ve ziyaretçiler Ticaret Fuarı’ndan oldukça etkilendiler. Bunun birinci nedenini yüksek katılım oluşturuyor. Etkinlik Polonya’nın her yerinden profesyoneller ile Çek Cumhuriyeti, Slovakya, İngiltere ve İtalya gibi diğer ülkelerden sektör temsilcileri tarafından ziyaret edildi. Ticaret Fuarı’nın bu açılış etkinliği, katılımcı firmaların beklentilerinin üzerine çıktı. Her yönüyle etkinlik, gelecek yılki Ticaret Fuarının daha iyi ve daha büyük standlarla yapılacağına işaret ediyordu,” dedi.
 
Etkinlik organizatörlerinden FASTENER dergisi yazı işleri müdürü Marek Łangalis’in görüşleri de benzer şekilde olumluydu: “Polonya bağlantı elemanı pazarı oldukça dağınık olup 1500’den fazla kuruluş bu alanda faaliyettedir. Bugüne dek bunların biraraya geleceği bir yer yoktu. Targi w Krakowie ile birlikte bunu değiştirmeye karar verdik. En az 30 katılımcı Krakow’a gelirse ilk etkinliğin başarılı olacağını varsaydık. Sonuçta liste 110’a ulaştı! Bu elbette ki katılımcı ve ziyaretiçilerden FASTENER POLAND’a olan büyük ilginin en güçlü kanıtıdır.”
 
Organizatörler, 16-18 Ekim 2018’de yapılacak FASTENER POLAND Bağlantı Elemanı Uluslararası Ticaret Fuarının 2.sinin davetiyelerini göndermeye başlamış bulunuyor.